Viete, ako často by ste mali doma vysávať?
Sponzorované odkazy:
Vysávanie nie je práve obľúbená činnosť, možno práve preto má toľko domácností robotický vysávač, ktorý túto špinavú prácu urobí za nás. Ono vysávanie samo o sebe nie je unavujúce, ale kým človek vytiahne vysávač a donúti sa k upratovaniu, dlhšie trvá.
Nebaví vás vysávanie? Investujte do robotického vysávača
Dá sa to obísť používaním tzv. tyčových akumulátorových vysávačov, ktoré sa len zložia z nabíjacej základne a sú pripravené okamžite na použitie pre prípad drobnej nehody. Podlahy by ste mali vysávať aspoň dvakrát týždenne. Ak máte doma prevažne koberce a domáceho maznáčika, či malé batoľa.
Vysávajú aj plávajúce podlahy a linoleum
V kobercoch sa usadzujú nečistoty – prach, špina, alergény, odumreté kožné bunky a najrôznejšie omrvinky a chlpy. Sú ideálnym semeniskom baktérií a znečistené koberce môžu dráždiť alergikov a astmatikov a spôsobiť neustály kašeľ.
Hovoríte si, že keď máte doma linoleum, či plávajúcu podlahu, máte ušetrenú prácu a netreba vysávať? Povedzme, že pokiaľ raz za týždeň doma stierate, zametáte asi častejšie, predsa len je to rýchlejšie a jednoduchšie. Zmeták však nepoberie ten najdrobnejší prach a chĺpky, preto je dobré aj pohľadovo čistú podlahu povysávať. Zbavíte sa toho najmenšieho prachu.
Ak chcete mať naozaj čisto, kúpte si vysávač s mokrým vysávaním
Ak si chcete ušetriť prácu, zvoľte kombináciu tyčového vysávača a parného mopu. Vďaka tejto vychytávke budete vysávať a stierať zároveň. Para vás navyše zbaví množstva baktérií a mikróbov.
Vysávač nie je len na podlahy
Nezabúdajte ani na matrace a čalúnený nábytok. Aj tie si zaslúžia starostlivosť pomocou vysávača. Najmä matrac je dôležité z času na čas povysávať a zbaviť ho prachu a roztočov. Pokiaľ nemáte odnímateľný poťah na matrac, mali by ste matrac vysávať naozaj často.
Koberce sú plné prachu a roztočov
Pre vysávanie platí jednoduchá rovnica. Čím viac členov rodiny a maznáčikov doma máte, tým častejšie vysávajte.
Starostlivosť o vysávač
Vysávač udržujte v čistote, často vyprázdňujte nádobu na prach a riadne ju vymyte dezinfekčným prostriedkom u bezvreckových vysávačov, ak máte vreckový vysávač, meňte vrecká dostatočne často. Vo vreckách je ideálne prostredie na množenie plesní a baktérií. Nezabudnite na to, že keď vysávač zapnete, bacily a spóry sa vám dostávajú späť do miestnosti.
Článok Viete, ako často by ste mali doma vysávať? bol publikovaný 26. března 2022 v 08.00 v rubrike Dom. Autorom článku je Petra Havlíková. Pre diskusiu slúži komentáře (0).
Podobné články
- 4 jednoduché rady, ako sa starať o sedačku 11.02.2016 10.15
- Bezvreckové vysávače 18.06.2013 07.15
- Dajte vašej pohovke nový život! 24.09.2022 00.00
- Zaručené triky na umývanie okien 31.12.2013 07.45
- Topíte sa doma v neporiadku? Najmite si upratovačku! 21.08.2021 09.00
Top 10
- Susedov strom - kto môže orezať jeho tieniace vetvy?
- Poschodové postele nie sú len pre deti
- Magnetické koreničky Mago5
- Využitie pivničných priestorov
- Moderné domové čísla
- Aj detské izby sa riadia dizajnovými trendmi!
- Záhradné krby
- Oceľové tyče: vlastnosti a rozsah použitia
- 3D plotové panely
- Aký luster do obývačky?
Tagy
interiér Záhrada bývanie kuchyňa dekorácie kuchyne kreslo nábytok kúpeľňa