Vymaľujte si byt
Sponzorované odkazy:
Maľovanie bytu je veľakrát veľmi nepríjemnou a zdĺhavou záležitosťou. Všetky práce okolo môžu byť namáhavé a doslova únavné. Existuje mnoho rád a tipov, ako si túto nie príliš obľúbenú činnosť čo najviac uľahčiť a dosiahnuť čo najlepšieho výsledku. Dočítate sa o nich nižšie!
Prečo vlastne vymaľovať?
Maľovať sa môžeme rozhodnúť z mnohých rôznych zásadných dôvodov, ale tým najpodstatnejším obvykle býva túžba po krajšom a útulnejšom domove. Maľovanie je záležitosť, ktorá môže vďaka správnej organizácii a dobrému načasovaniu trvať zlomok doby, ktorá by inak trvala bez prípravy omnoho viac. Rozhodnite sa teda, kde chcete maľovať a pustite sa do práce.
Dobre si pripravte terén
Na maľovanie je potrebné dôkladne sa pripraviť. Z priestoru, ktorý chceme maľovať odnosíme všetok nábytok, alebo ho aspoň nasťahujeme do stredu miestnosti. Tam ho môžeme prekryť igelitom či textíliou a ušetriť si tak čas, ktorý by stálo čistenie a umývanie skríň a stolov. Zo stien sa snažte zložiť čo ide, vrátane obrazov, políc, záclon a lustrov. Čo odstrániť nejde dôkladne obalíme igelitom, zabalíme do igelitových tašiek či potiahneme páskami. Takéto pásky je možné kúpiť v najrôznejších šírkach, zvyčajne sú papierové. Pásky sú vhodné na prekrytie vypínačov a zásuviek, zárubní a podobne. Nezabudnite tiež zahaliť podlahu igelitom. Môžeme ho upevniť páskou k lištám.
Skontrolujme stav
Jednoducho a so správnym efektom je možné natierať jedine pevnú, suchú a nedrobivú omietku. Každá iná omietka je zlá a je potrebné nájsť spôsob, ako zlepšiť jej stav. Predchádzajúce nátery, ktoré sa nedajú prekryť, možno navlhčiť a potom opatrne odstrániť oceľovou stierkou. Nerovnosť podkladu, alebo tiež príliš hrubú omietku možno oceľovou stierkou opraviť taktiež. Mnohokrát bývajú problémom tiež vzniknuté špáry. Tie je potrebné najprv ošetriť tmelom. Následne je možné použiť špárovacej pásky. Škvrny je možné zo stien odstrániť vodou so saponátom. Plesní je dobré sa zbaviť pomocou dezinfekčných prostriedkov na to určených. Nové, či naopak staré omietky, u ktorých došlo k odstraňovaniu predchádzajúcich náterov, je dobré napenetrovať. To znamená napustiť špeciálnymi prípravkami, ktoré múr spevnia a skvele pripravia na nadchádzajúci náter. Ten potom dobre priľne a bude jednoliaty. Ak nepomôže žiadna z predchádzajúcich rád, pravdepodobne je omietka, ktorú natierame v takom zlom stave, že je potrebné nahodiť novú.
Vyberte si správnu farbu
Maľovanie bytu je veľmi estetickou záležitosťou. V dnešnej dobe sa už upúšťa od nič nehovoriacej bielej a prednosť sa dáva farbám. Tie majú tiež vplyv na našu psychiku a môžeme nimi docieliť mnohých fantastických zmien v našich domovoch.
Článok Vymaľujte si byt bol publikovaný 2. února 2013 v 08.15 v rubrike Byt. Autorom článku je Šárka Rychtářová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).
Podobné články
- Ako vymaľovať byt 14.12.2012 09.00
- Farebný interiér je trendy 07.03.2013 07.45
- Interiéry v mene farieb 15.08.2013 15.45
- Asambláže v interiéri - nevšedný originál 24.09.2013 07.00
- Veľká noc u nás - aké sú najčastejšie zvyky a tradície? 19.03.2024 07.00
Top 10
- Test vôní do záchodu - ktoré sú najkvalitnejšie?
- Dekoračné bábiky s levanduľou
- 4 tipy na zapekacie misky
- Ako rozdeliť miestnosti v dome?
- Ako zbaviť starodávny nábytok typického zápachu
- Aj detské izby sa riadia dizajnovými trendmi!
- Montáž kuchýň Ikea od Prometod - prenechajte montáž vašej kuchyne profesionálom
- Oceľové tyče: vlastnosti a rozsah použitia
- 3D plotové panely
- Šťastný bambus prináša hojnosť do domu. Viete, ako sa o neho starať?
Tagy
interiér Záhrada bývanie kuchyňa dekorácie kuchyne kreslo nábytok kúpeľňa