6 rád, na čo dať pozor pri nákupe nábytku
Sponzorované odkazy:
Nábytok je samozrejme alfou a omegou každého bývania a nezáleží na tom, či ste si postavili luxusný rodinný domček alebo bývate v malej a útulnej garsónke. Bez nábytku sa jednoducho nedá obísť, ale jeho kúpou môžete všeličo pokaziť. Podľa čoho vyberáte nábytok? Pravdepodobne je hlavným parametrom jeho účelnosť a tiež fakt, že sa vám jednoducho musí páčiť. Na čo si dať pri výbere nábytku pozor, aby ste si nekúpili kúsok, z ktorého budete čoskoro veľmi nešťastní?
Nebráňte sa hrúbke
Hrúbka je medzi populáciou všeobecne nie veľmi vyhľadávaný a populárny výraz, lebo evokuje niečo, čo je nevzhľadné a nie príliš atraktívne. To je samozrejme pravda, v prípade postavy, avšak v oblasti bytového interiéru a nábytku je taká hrúbka nesmiernou výhodou. Pri výbere nábytku sa preto zamerajte, aby bol materiál, či už je to drevo, umakart alebo plast, hrubý aspoň 18 milimetrov. Taký nábytok potom bude stabilnejší, znesie väčšiu hmotnosť obsahu a navyše bude lepšou voľbou aj z estetického hľadiska.
Zamerané na spoje
Dôležitým faktorom sú tiež spoje, pretože v prípade nevhodnej voľby sa nábytok bude takzvane „rozchádzať“, čo napríklad pri posteli nie je ideálne. Radšej rovno zabudnite na montovaný nábytok, ktorý je síce praktický, pokiaľ sa hodláte čoskoro sťahovať, avšak čím častejšie ho rozložíte a zase dáte dohromady, tým menej stabilný bude. Stavte preto na klasické skrutky alebo ideálne na drevené kolíky, ktoré sú prakticky neviditeľné.
Vždy pravý uhol
Ďalším bodom, na čo sa zamerajte ešte v predajni, je pravý uhol pri všetkých skriniach, komodách a policiach. Ak doma zistíte, že nábytok nie je v pravom uhle, nebude vám priliehať k stene a ani korešpondovať so zvyškom nábytku, čo by bolo veľmi neestetické. Hneď ako sa s týmto problémom stretnete po vybalení nábytku, neváhajte ho reklamovať, kým je ešte v záručnej dobe.
Ako si stojí v priestore?
Spolu s predchádzajúcim bodom ide aj ruka v ruke fakt, či nábytok sám osebe dokáže stáť v priestore. Samozrejme, že obraz alebo rámik na fotografiu toto nezvládne, avšak skriňa alebo polica či knižnica by rozhodne v tejto úlohe obstáť mali, a to aj za predpokladu, že ste ich plánovali umiestniť k stene alebo do rohu. Ak zistíte, že sa nakláňajú na jednu alebo druhú stranu alebo dokonca neudržia stabilitu, opäť tovar reklamujte.
Možno povrch opraviť?
Toto sa týka predovšetkým pri kúpe kuchynskej linky, ktorá je neuveriteľne náchylná na škrabance, odreniny a najrôznejšie drobné zničenia. V obchode sa preto informujte, či takéto „drobnosti“ možno na povrchu ihneď opraviť, takzvane rozleštiť alebo inak „zakamuflovať“.
Článok 6 rád, na čo dať pozor pri nákupe nábytku bol publikovaný 1. června 2015 v 12.00 v rubrike Nábytok. Autorom článku je Veronika Sýkorová. Pre diskusiu slúži komentáře (0).
Podobné články
- Záhradný nábytok 10.04.2013 15.00
- Asko nábytok 21.07.2013 06.30
- Ratanový nábytok 07.04.2013 08.30
- Sklenený nábytok 28.03.2013 06.30
- Kancelársky nábytok 24.07.2013 15.45
Top 10
- Magnetické koreničky Mago5
- Moderné domové čísla
- Poschodové postele nie sú len pre deti
- Šťastný bambus prináša hojnosť do domu. Viete, ako sa o neho starať?
- Susedov strom - kto môže orezať jeho tieniace vetvy?
- Ozdoby na vianočný stromček s kryštálmi Swarovski
- Chňapky do kuchyne: ručne šité a maľované
- 3D plotové panely
- Aj detské izby sa riadia dizajnovými trendmi!
- Oceľové tyče: vlastnosti a rozsah použitia
Tagy
interiér Záhrada bývanie kuchyňa dekorácie kuchyne kreslo nábytok kúpeľňa